دانلود کارآموزی نماکاری ساختمان

گزارش کارآموزی نماکاری

فهرست مطالب
بخش اول : آشنايي كلي با مكان كار آموزي1
بخش دوم : آموخته هاي اجرايي 1
گزارش اصلي 1
1تعريف و هدف از داربست 1
ـ انواع داربست 2
2سنگ كاري 5
تعريف سقف9
پوشش سقف هاي شيب دار 10
تعريف سقف كاذب و انواع آن12
موزاييك فرش 14
طريقه ساخت موزاييك 16
سراميك كاري 17
سفيد كاري21

مقدمه :
در دنياي امروز و آينده فن آوري كارهاي اجرايي همراه با نوآوري كه هر روز صنعت ساختمان را متاثر مي كند لزوم آموختن هرچه بهتر روش هاي درست كارهاي عملي ساختماني را ايجاب مي كند .
نحوه انتخاب درست و بجاي مصالحي چون آجر ، سيمان ، گچ ، بلوك و ديگر مصالح و همچنين طرز درست مصرف كردن آنها از اهميت فراواني برخودار مي باشد .
از آنجا كه مصالح ساختمان و نيز مصالح جنبي و وابسته ي به آن بسيار فراوان ومتنوع مي باشد بنابراين لزوم اجراي عمليات ساختماني چه در كارگاههاي آموزشي و يا در كارگاههاي اجرايي ساختماني كمك شايايي به ما خواهد نمود .
بخش اول : آشنايي كلي با مكان كار آموزي
اين پروژه مدرسه اي است دو طبقه با اسكلت بتوني و سقف تيرچه بلوك كه داراي 3 قسمت اصلي و كلي مي باشد :
1قسمت شرقي مدرسه كه مربوط به كلاس دانش آموزان مي باشد .
2قسمت مركزي كه ساختمان اداري مدرسه است .
3قسمت غربي مدرسه كه شامل نمازخانه مي شود . نماي اين ساختمان كاملا سنگي است پوشش سقف نيز از جنس سفال مي باشد . در گذشته در اين مكان مدرسه و سرويس وجود داشت كه بعد از تخريب مدرسه و سرويس جديدي كه 8 چشمه مي باشد درست شد ، سقف سرويس هم از جنس سفال است .
4زمان اجراء كار : اين پروژه نزديك به 3 سال مي باشد كه در دست اجراء است و بايد تحويل داده شود .
بخش دوم : آموخته هاي اجرايي
گزارش اصلي :
يكي از عمده كارهايي كه در اين مدت مشاهده كردم نصب و جمع كردن داربست بود زيرا مساحت زيادي در اين كار مربوط به نصب سنگ بود كه توضيحات بيشتر در پايين توضيح داده مي شود .
1تعريف و هدف از داربست
كارگر تا زماني كه روي زمين ايستاده ، مي تواند تا ارتفاع محدودي كار كند و براي ادامه كار در قسمت بالا ، بايد وسيله اي در زير پاي خود قرار دهد . بديهي است هر چه ارتفاع ديوار بالا رود ، وسيله ي زير پا هم بايد بلندتر شود . اين وسيله در كارهاي ساختماني داربست نام دارد . در قديم براي اجراي ساختمان هاي بلند ،‌ با ريختن تدريجي خاك به زير پاي بنا ، كف را كم كم بالا مي بردند و ارتفاع مورد نياز را تأمين مي كردند . پس از احداث و انجام ساختمان ، خاك ريخته شده را برمي داشتند تا به كف

 

دانلود کاراموزی نماکاری ساختمان یک مدرسه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *